Encoding: Cyrillic (Windows)
У Господній Вечері, відповідно до Христового Слова, в освячених хлібові і вині обєктивно присутні Його правдиві тіло і кров, і кожен причасник споживає їх своїми устами (Мр. 14.22-24; 1 Кор. 10-16). Ті причастники, котрі розкаялися у своїх гріхах і покладаються на обітниці їхнього Спасителя, отримують від Нього прощення своїх гріхів і усілякі благословення, які випливають з цього прощення (Мт. 26:26-28), але ті, хто причащається негідно, не розважаючи про Господнє тіло, грішать проти Христових тіла та крові та споживають і пють собі на суд (1 Кор. 11:27-31). Таким чином, участь у цьому таїнстві є дуже серйозним питанням.
За цієї причини, Св. Павло наполегливо наказує причасникам перед участю у Господній вечері випробовувати себе (1 Кор. 11:28) у світлі Християнського навчання, яке вони попередньо отримали (1 Кор. 11:2). Наша громада, тим, хто хоче стати причасниками Лютеранської Церкви, пропонує таке навчання Божого Слова у формі Конфірмаційних занять (Мт. 28:18-20). На цих заняттях ми використовуємо Малий Катехизис Мартіна Лютера одну із офіційних віросповідних книг нашої церкви. Ми віримо, що стосовно питаннь підготовки християнина до Причастя, Малий Катехизис є вірним підсумком вчень Святого Письма (Евр. 13:7-9а).
Наша спільна участь у Господній Вечері є також зовнішнім проголошенням нашої, основаної на Біблії, єдності віри (Ів. 8:31-32; 1 Кор. 10-17). Причащаючись разом, ми згадуємо нашого Господа і усе, що Він навчав і вчинив для нашого спасіння (Лк. 22:19-20), як також у єдності, у всій повноті проголошуємо спасаюче Євангеліє Христа розпятого (1 Кор. 11:23-26). Наше Конфірмаційне навчання допомагає нам підготуватися також і до цього аспекту Господньої Вечері, оскільки дозволяє нам, як Християнській спільноті, обєднатися навколо вівтаря у чіткому, зрозумілому для нас віросповіданні того, у що ми усі віруємо про Спасителя, який зустрічає нас на вівтарі (2 Тим. 3:14-17; Рим. 15:4-6; 1 Кор. 1:10).
Одним із важливих шляхів того, як наша громада свідчить про свою віру, є наша належність до Української Лютеранської Церкви, яка є правовірною церковною організацією, що належить до Конфесійної Євангельської Лютеранської Конференції. Громади нашої церковної спільноти у своїй спільній присвяті історичній вірі Лютеранської церкви мають фундаментальну єдність в доктрині і практиці, яка, як ми віримо, повинна основуватись на чітких вченнях Святого Письма (Юди 3).
Лютеран, які перебувають у конфесійній єдності з нашою церквою ми запрошуємо причаститися з нами (Дії 2:42). Тих же, хто ще не приймав причастя у наших громадах, ми ласкаво просимо попередньо поговорити з пастором (1 Кор. 4:1). Гості, які матимуть якісь запитання стосовно нашої практики Причастя, чи стосовно будь-якого іншого аспекту, також ласкаво запрошуються до розмови з пастором.
Вiд Марка 14:22-24: Як вони ж споживали, Ісус узяв хліб, і поблагословив, поламав, і дав їм, і сказав: Прийміть, споживайте, це тіло Моє! І взяв Він чашу, і, вчинивши подяку, подав їм, і пили з неї всі. І промовив до них: Це кров Моя Нового Заповіту, що за багатьох проливається.
1-е до коринтян 10:16: Чаша благословення, яку благословляємо, чи не спільнота то крови Христової? Хліб, який ломимо, чи не спільнота він тіла Христового?
Вiд Матвiя 26:26-28: Як вони ж споживали, Ісус узяв хліб, і поблагословив, поламав, і давав Своїм учням, і сказав: Прийміть, споживайте, це тіло Моє. А взявши чашу, і подяку вчинивши, Він подав їм і сказав: Пийте з неї всі, бо це кров Моя Нового Заповіту, що за багатьох проливається на відпущення гріхів!
1-е до коринтян 11:27-31: Тому то, хто їстиме хліб цей чи питиме чашу Господню негідно, буде винний супроти тіла та крови Господньої! Нехай же людина випробовує себе, і так нехай хліб їсть і з чаші хай пє. Бо хто їсть і пє негідно, не розважаючи про тіло, той суд собі їсть і пє! Через це поміж вами багато недужих та хворих, і багато-хто заснули. Бо коли б ми самі судили себе, то засуджені ми не були б.
1-е до коринтян 11:28: Нехай же людина випробовує себе, і так нехай хліб їсть і з чаші хай пє.
1-е до коринтян 11:2: Похваляю ж вас, браття, що ви все моє памятаєте, і заховуєте так передання, як я вам передав.
Вiд Матвiя 28:18-20: А Ісус підійшов і промовив до них та й сказав: Дана Мені всяка влада на небі й на землі. Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Імя Отця, і Сина, і Святого Духа, навчаючи їх зберігати все те, що Я вам заповів. І ото, Я перебуватиму з вами повсякденно аж до кінця віку! Амінь.
До євреїв 13:7-9а: Спогадуйте наставників ваших, що вам говорили Слово Боже; і, дивлячися на кінець їхнього життя, переймайте їхню віру. Ісус Христос учора, і сьогодні, і навіки Той Самий! Не захоплюйтеся всілякими та чужими науками.
Вiд Iвана 8:31-32: Тож промовив Ісус до юдеїв, що в Нього ввірували: Як у слові Моїм позостанетеся, тоді справді Моїми учнями будете, і пізнаєте правду, а правда вас вільними зробить!
1-е до коринтян 10:17: Тому що один хліб, тіло одне нас багато, бо ми всі спільники хліба одного.
Вiд Луки 22:19-20: Узявши ж хліб і вчинивши подяку, поламав і дав їм, проказуючи: Це тіло Моє, що за вас віддається. Це чиніть на спомин про Мене! По вечері так само ж і чашу, говорячи: Оця чаша Новий Заповіт у Моїй крові, що за вас проливається.
1-е до коринтян 11:23-26: Бо прийняв я від Господа, що й вам передав, що Господь Ісус ночі тієї, як виданий був, узяв хліб, подяку віддав, і переломив, і сказав: Прийміть, споживайте, це тіло Моє, що за вас ломається. Це робіть на спомин про Мене! Так само і чашу взяв Він по Вечері й сказав: Ця чаша Новий Заповіт у Моїй крові. Це робіть, коли тільки будете пити, на спомин про Мене! Бо кожного разу, як будете їсти цей хліб та чашу цю пити, смерть Господню звіщаєте, аж доки Він прийде.
2-е Тимофiю 3:14-17: А ти в тім пробувай, чого тебе навчено, і що тобі звірено, відаючи тих, від кого навчився був ти. І ти знаєш з дитинства Писання святе, що може зробити тебе мудрим на спасіння вірою в Христа Ісуса. Усе Писання Богом надхнене, і корисне до навчання, до докору, до направи, до виховання в праведності, щоб Божа людина була досконала, до всякого доброго діла готова.
До римлян 15:4-6: А все, що давніше написане, написане нам на науку, щоб терпінням і потіхою з Писання ми мали надію. А Бог терпеливости й потіхи нехай дасть вам бути однодумними між собою за Христом Ісусом, щоб ви однодушно, одними устами славили Бога й Отця Господа нашого Ісуса Христа.
1-е до коринтян 1:10: Тож благаю вас, браття, Імям Господа нашого Ісуса Христа, щоб ви всі говорили те саме, і щоб не було поміж вами поділення, але щоб були ви поєднані в однім розумінні та в думці одній!
Юда 1:3: Улюблені, всяке дбання чинивши писати до вас про наше спільне спасіння, я признав за потрібне писати до вас, благаючи боротись за віру, раз дану святим.
Дiї 2:42: І вони перебували в науці апостольській, та в спільноті братерській, і в ламанні хліба, та в молитвах.
1-е до коринтян 4:1: Нехай кожен нас так уважає, якби служителів Христових і доморядників Божих таємниць...
Усі цитати Святого Письма взято з перекладу Біблії Огієнка.
(Переклав: Романюк С. С.)
A Brief Explanation of Our Communion Practice