Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!

             top.gif (2066 bytes)    

 

 

 

 

 

 

back3.jpg (1300 bytes)

 

 

 

 

back3.jpg (1300 bytes)

 

Как се финансират личностите в сянка?

Преди да се отговори на този въпрос трябва да се зададат още няколко въпроса, а именно: Колко нужен е петролът на човечеството? Има ли заместител за него? Петролните разливи в океаните случайни ли са?
Петролът от десетилетия е остарял източник на енергия използван от човечеството. Научни разработки, проекти и прототипи са доказали, че не е проблем използването на автомобили, движещи се със слънчева енергия, автомобили с водородно задвижване. Дори и при използването на петрола, то съществуват автомобили придвижващи се от 100 до 900 км. с един литър гориво.

Ежедневно се говори по медиите за петролни разливи в океаните и моретата и за причинените от тях екологични щети.
Качествата на съвременните танкети кораби и плавателни съдове са неоспорими. Съвременната навигация на плавателните съдове е съвършена.

Въпреки това плавателни съдове превозващи петрол катастрофират, получават пробойни, изпускат в океана петрол.
Гореспоменатите фактори на фона на фактите звучат почти невероятно, но са факт.

Прозират уменията на личностите, които умишлено целят причиняването на редица екологични катастрофи за по - висшата тяхна цел.
Законите санкциониращи преките нарушители (петролните компании) им причиняват загуби десетки пъти по - малки от тяхната печалба на ден.

А замърсените райони не могат да възстановят нормалното състояние на екосистемите си 100 години след разлива.
Местата с причинени екологични катастрофи постоянно се увеличават, средно с над 1000 квадратни киломерта суша на седмица.
Елементарната сметка сочи, че с това темпо след около 9700 години всяка една част от земята ще е била замърсявана някога с петрол.
При неповтаряне на замърсяването на едно и също място с екологична катастрофа, докато в първите над 1000 квадратни километра бъде бъде възстановена екосистемата то вече ще са замърсени още 5220000 квадратни километра, но всичко това при условие, че темповете на замърсяване не се засилят.

 

 

 

 

 

<< 4 >>