Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!

a webhely naplója - új és frissített oldalak

VMDOK

HUDOK

YUDOK

vissza a kezdőlapra

EBIB

HANG

EGYÉB

a webhely térképe

B K É L S K

B K É L S K

B K É L S K

B S C P L

V H Y E Z

B K É L S K

Elektronikus Könyvtár

Kivonatos jegyzőkönyv a VMDK Újvidéki Körzeti Tisztújító Közgyűléséről, 1994. VI. 12.

A Tisztújító Közgyűlés színhelye: a telepi Petőfi Sándor Művelődési Ház

Időpontja: 1994. június 12.

Jelenlevő tagok száma: 72.

A Himnusz elhangzása után az elnök javaslatára megválasztották a munkaelnökséget a következő összetételben: Majoros Teréz, Mészáros Ilona, Baranyi László. Az értekezletet Mészáros Ilona vezette és javasolta a következő napirendet:

1. A szavazatszedő bizottság megválasztása

2. A jegyzőkönyvvezető és a jegyzőkönyvhitelesítő megválasztása.

3. Az elnök beszámolója az elmúlt négy év munkájáról

4. A Körzeti Szervezet Alapszabályának módosítása

5. Pénzügyi beszámoló

6. Vita az elnök beszámolójáról.

7. A szavazatszedő bizottság jelentése

8. Jelölések az elnöki, alelnöki helyre és a Tanácsba

9. Szavazás és eredményhirdetés

10. Az előző elnökség felmentése

11. Az új elnökség megválasztása a Tanács összetételéből

12. Az új elnök zárószava.

A Közgyűlés vendégei: Csorba Béla, a VMDK Elnökségének tagja, Pál Tibor tartományi képviselő, Ádám István községi képviselő és a Vox Humana temerini szervezetének elnöke.

A közgyűlés egész időtartama alatt hangfelvétel készült, amely része e kivonatos jegyzőkönyvnek.

1. napirendi pont:

A javaslatok alapján a Közgyűlés megválasztotta a Szavazatszedő Bizottságot: Komáromi József, Erdős Pál, Kovács-Birkás Mihály, Jakubec György, Németh Rózsa.

2. napirendi pont:

A közgyűlés a munkaelnökség javaslatára jegyzőkönyvvezetőnek Mirnics Károlyt, hitelesítőnek Breznyák Jánost és Jakubec Györgyöt választotta meg.

3. napirendi pont:

Papp Ferenc elnöki beszámolója, mellékelve.

4. napirendi pont:

Az alapszabálymódosítási javaslatokat Papp Ferenc terjesztette be. Módosítások: 1. Egy helységben csak egy tagozat alapítható; 2. Létrehozzák a Körzeti Szervezet Tanácsának intézményét, amelyet a közgyűlés választ. 3. A Tanácsba minden tagozat közvetlenül delegál két-két tagot; 4. Egy hónapon belül átszerveződnek a városi tagozatok egy tagozatba.

Az alapszabálymódosítási javaslat szövege a jegyzőkönyv mellékletét képezi.

A módosítások megvitatása folyamán Komáromi József javaslatot tett az elnök évenkénti rotációjára. Ezt Breznyák János és mások is ellenezték, és a Közgyűlés nem fogadta el.

Az alapszabályt a beterjesztett módosításokkal együtt a Közgyűlés egyhangúlag fogadta el.

5. napirendi pont:

Pénzügyi jelentés. Az Ellenőrző Bizottság jelentését id. Erdős Pál terjesztette elő. A jelentés a jegyzőkönyv része és mellékelve van. A szervezet 459 dinárral rendelkezik, amelynek a körzetre eső része 225 dinár, a központi VMDK-é pedig 230 dinár. A körzet adományokból a múlt év folyamán 300 márkát kapott, tehát 525 dinárral rendelkezik. A körzet a múlt évben Jámbor Mihály és Beretics Antal tagok halálesetéből kifolyólag két koszorút helyezett el, de a költségek magánjellegűek voltak.

6. napirendi pont:

Vita az elnök beszámolójáról.

Elsőként Breznyák János kért szót. Megemlítette, hogy a szervezet munkájában voltak hibák és mulasztások. A tevékenységet rontja az önzés. Az új elnök ne vállaljon mindent magára, hanem munkamegosztásban dolgozzon. Az értelmiség elkülönült és magába zárkózott. A veszekedés kapóra jön azoknak, akik elnyomják a magyarságot.

Csorba Béla hozzászólása a jegyzőkönyvhöz csatolva.

Dr. Mészáros Sándor rámutatott, hogy a VMDK-nak több hasznos kezdeményezése volt. Méltányolni kell a háborúellenes mozgalomba való bekapcsolódást. A magyarok közötti belviszály nagy kárt okoz. Bírálta a vezetőség munkáját, mert nem dolgozik kollektívan. Az elnök nem dolgozhat egyedül, mert így a munka jellemzője a sietség és kapkodás. A körzet értekezletén kötelezően jegyzőkönyvet kell vezetni. Bírálta az elnöknek a Petőfi Sándor Művelődési Házzal szembeni magatartását és kampányát. Ez annál inkább értelmetlen, mert mindnyájan egyet akarunk.

Dr. Horváth Militicsi Szabolcs rámutatott, hogy a cserkészmozgalom és az UMIK tagsága és tevékenysége állandóan bővül, köszönve a VMDK-val való együttműködésnek.

Kántor Oszkár rámutatott, hogy milyen sokat jelentene a körzeti szervezet számára, ha székházhoz jutna. Ezt szorgalmazni kell a város hatóságánál. Javítani kell a tájékoztatást a VMDK-n belül.

Tóth Béla követelte, hogy a VMDK összejövetelein legyen jegyzőkönyvvezetés.

Orovec Júlia rámutatott, hogy a pedagógusok nehezen kapcsolódnak be a közéleti munkába. Ha nem hozzuk létre saját iskolahálózatunkat, elvesztünk.

Id. Erdős Pál arra figyelmeztetett, hogy javítani kell a viszonyt a Petőfi Művelődési Házzal.

Bereticsné felhívta a figyelmet, hogy a VMDK-ellenes tevékenység elhatalmasodott.

Mirnics Károly arról beszélt, hogy a Diáksegélyező Egyesület idáig jól dolgozott és így szeretné folytatni, de ehhez pénz kell. Szorgalmazni kell a külföldi és hazai gyűjtést. Arra figyelmeztetett, hogy a jövőben a vezetőség javítson a munkastílusán, javuljon a szervezeten belüli együttműködés és demokrácia.

Kovács János arról beszélt, hogy a VMDK szinte minden területen tett valamilyen kezdeményezést. Többet tehetne ha lenne székháza. A VMDK-sok közül minél többen kapcsolódjanak be a Petőfi Sándor Művelődési Ház munkájába.

Mészáros Ilona felrótta, hogy értelmetlen viszályt szítanak a VMDK és a Petőfi között. A Művelődési Ház szinte minden érdekvédelmi szerveződésnek otthont adott és így lesz a jövőben is. Az amatőrök száma 300-ról 1200-ra növekedett, ebből 500 fiatal. Nem kell szurkálni egymást. Nem kell sárdobálással foglalkozni hanem együttműködni. Sajnos nem vagyunk képesek eltartani a házat és tevékenységét pénzelni. Ezért van szükség arra, hogy igényeljük mint adófizető polgárok az állami támogatást.

7., 8. és 9. napirendi pont:

Jelölések és választások.

A jelölések több jelenlevő ajánlására történtek.

Az alelnök megválasztására vonatkozó szavazócéduláról mulasztásból lemaradt Tóth Béla neve. Ezért a szavazás megkezdése előtt felkérték a közgyűlés szavazásra jogosult résztvevőit, hogy írják fel a nevét a szavazócédulára.

Az elnöki tisztségre:

1. Papp Ferenc 63

2. Oláh Sándor 6

Három szavazat érvénytelen.

A megválasztott elnök: Papp Ferenc.

Az alelnöki tisztségre:

1. Mirnics Károly 55

2. Matuska Márton 44

3. Oláh Sándor 20

4. Kovács János 8

5. Tóth Béla 10

A megválasztott alelnökök: Mirnics Károly és Matuska Márton.

A Tanácsba:

1. dr. Ribár Béla 64

2. Kovács-Ács Károly 57

3. dr. Burány Béla 41

4. Boldizsár János 47

5. dr. Horváth Militicsi Szabolcs 58

6. Szőke Árpád 59

7. Majoros Teréz 61

8. Gaudényi Tivadar 53

9. Rumi Gizella 39

10. id. Erdős Pál 50

11. Jakubecz György 42

12. Bódi Erzsébet 27

13. Baranyi László 45

14. Orovecz Júlia 53

15. Kovács János 35

16. Novák János 36

17. Krizsán János 25

18. Kántor Oszkár 53

19. Szántó László 44

20. dr. Mészáros Sándor 46

21. Szabó Tibor 31

22. Oláh Sándor 41

23. Tóth Béla 30

A Tanácsba kerültek a következők: dr. Ribár Béla, Majoros Teréz, Szőke Árpád, dr. Horváth Militicsi Szabolcs, Kovács-Ács Károly, Orovecz Júlia, Gaudényi Tivadar, Kántor Oszkár, Erdős Pál, Boldizsár János, dr. Mészáros Sándor, Baranyi László, Szántó László, Jakubec György, dr. Burány Béla, Oláh Sándor.

10. Napirendi pont:

A tisztújító közgyűlés egyhangúlag megszavazta az előző elnökség felmentését.

11.-12. napirendi pont:

Az elnök zárószava, az elnökség megválasztása.

Papp Ferenc elnök azt ajánlotta, hogy ma ne történjen meg a Tanács első ülése, hanem a soron következő pénteken. Ekkor a Tanács döntse el, kik legyenek az Elnökség tagjai, és azokat hogyan válasszák meg: 1. azok közül, akik a legtöbb szavazatot kapták a közgyűlésen, 2. titkos szavazással.

A tisztújító közgyűlés nem választotta meg az ellenőrző bizottságot.

Jegyzőkönyvvezető:

Mirnics Károly s. k.

A jegyzőkönyv hitelesítői:

Breznyák János s. k.

Jakubec György s. k.