Czech version for Nadváha dneska
Czech version

German version for Nadváha dneska
German version

English version for Nadváha dneska
English version

Spanish version for Nadváha dneska
Spanish version

French version for Nadváha dneska
French version

Greek version for Nadváha dneska
Greek version

Italian version for Nadváha dneska
Italian version

Dutch version for Nadváha dneska
Dutch version

Portuguese version for Nadváha dneska
Portuguese version

Swedish version for Nadváha dneska
Swedish version



Nadváha dneska home page

 

 

 




Nadváha dneska

 

 

 



Weight loss. Nadváha dneska.

Nadváha se stává stále častěji velkým problémem současné doby. Stále více lidí je obézních a to i děti. Jak by také ne. Náš životní stereotyp je značně uspěchaný (stres) a pohodlný (nedostatek pohybu).

Ideální hmotnost orientačně vypočítáme podle Brocova vzorce. Ideální váha = tělesná výška v cm - 100 = kg. Tolerujeme 10 % nadváhy. Přesnější je hmotnostní index BMI (z angl. body mass index). Je to poměr hmotnosti těla (v kg) ke druhé mocnině tělesné výšky (v metrech). Norma činí 22-25.

Příčiny nadváhy můžeme také vysledovat v sociálně - ekonomických podmínkách každého z nás. Nesmíme také zapomenout na potřebu vypěstovat si schopnost čelit intenzivní reklamě na pro hubnutí nevhodné potraviny (sušenky, čokolády, chipsy atd.), která je bohužel součástí našeho života. Velkou skupinou vlivů, které mohou směrovat nemocného k obezitě jsou různá onemocnění, která se nesmějí podceňovat. Lékař by měl vždy vyšetřit štítnou žlázu, která řídí řadu biochemických pochodů v lidském těle. Nesmíme zapomínat na trávící choroby a metabolickou funkci jater.

Jeden z nejvíce bolestných aspektů otylosti je citové utrpení. Dnešní společnost klade velký důraz na fyzický vzhled a má přímou vazbu na společenskou oblíbenost. Otylost je spojována s nenasytností, lenivostí nebo obojím. Otylí lidé jsou často diskriminováni v zaměstnání a v sociálních situacích. K depresím potom už není daleko.

Často lidé poukazují na dědičné příčiny otylosti, ale tyto příčiny jsou zaměňovány spíše s vlivem prostředí a způsobem života, které vnímají od narození podle svých rodičů.

Velikým problémem je stres a jeho nepříznivé důsledky. Lidé také přibývají na váze díky některým lékům např. kortikoidy, které se používají na léčení zánětů, alergických reakcí, na potlačení funkce imunitního systému apod. Riziko vzniku obezity přináší i absence kojení a používání hormonální antikoncepce.

K odsávání tuku se používají přístroje vytvářející podtlak a dlouhé tenké kanyly umožňující odsátí velkých ploch pouze z drobných kožních řezů délky 0,5 – 1 cm.

Operační řezy jsou 0,5 – 1 cm dlouhé, jsou v místech co nejméně viditelných - např. na bocích v místě, kde budou kryty spodním prádlem, dále v rýze pod hýžděmi, v podkolení ohybové rýze apod. Ihned po zákroku jsou operované oblasti komprimovány elastickými návleky, ztracené tekutiny jsou doplněny nitrožilní infuzí.

Existuji take tumescentní liposukce, ktera se provádí při vědomí pacienta, bez celkové anestézie.

Pří tumescentní liposukce asi hodinu před operací je pacientovi pod kůži napuštěno větší množství fyziologického roztoku. Tato tekutina obsahuje lokální anestetikum a také adrenalin, který vyvolá stažení cév, krvácení při zákroku je proto minimální. Odsávání tuku, zředěného roztokem, je značně usnadněno – je ho tak možné odebrat větší množství a používat velmi tenké kanyly s malými otvory, které jen zcela minimálně poškozují závěsný aparát kůže.

S klasickou liposukcí lze dosáhnout velmi dobrých výsledků a to především odsávání tuku z oblastí zevních a vnitřních stehen, vnitřních kolen, podbříšku, paží, podbradku a dalších lokalit.

Po operaci je nutné nosit po dobu 1-2 měsíců elastické kompresní prádlo. Rekonvalescence je asi 10 dní, plná fyzická a sportovní aktivita je možná po 4-5 týdnech.

Nadváha dneska. Weight loss.




European plastic surgery clinic






 

 



Sitemap

Materiály uvedené na tomto webovém serveru na tematu Weight loss o Nadváha dneska může být použito k jakémukoli účelu včetně mimo jiné reprodukce, zveřejnění, přenosu, publikace, vysílání a umístění na webu. Pokud se stavy uvedené v tomto odstavci u Vás vyskytnou teprve během užívání přípravku, informujte o tom svého ošetřujícího lékaře. Při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání léku poraďte s lékařem.

© Copyright 2007 Health Association of Ireland, Weight loss department.