on Czech about Obezita v současné době
Czech

on German about Obezita v současné době
German

on English about Obezita v současné době
English

on Spanish about Obezita v současné době
Spanish

on French about Obezita v současné době
French

on Greek about Obezita v současné době
Greek

on Italian about Obezita v současné době
Italian

on Dutch about Obezita v současné době
Dutch

on Portuguese about Obezita v současné době
Portuguese

on Swedish about Obezita v současné době
Swedish



Obezita v současné době home page

Obezita představuje velká zdravotní rizika a sama o sobě je nemocí.

 

 




Obezita v současné době

Weight loss. Obezita v současné době.

Nadváha - proč?

Ideální hmotnost orientačně vypočítáme podle Brocova vzorce. Ideální váha = tělesná výška v cm - 100 = kg. Tolerujeme 10 % nadváhy. Přesnější je hmotnostní index BMI (z angl. body mass index). Je to poměr hmotnosti těla (v kg) ke druhé mocnině tělesné výšky (v metrech). Norma činí 22-25.

Příčiny nadváhy můžeme také vysledovat v sociálně - ekonomických podmínkách každého z nás. Nesmíme také zapomenout na potřebu vypěstovat si schopnost čelit intenzivní reklamě na pro hubnutí nevhodné potraviny (sušenky, čokolády, chipsy atd.), která je bohužel součástí našeho života. Velkou skupinou vlivů, které mohou směrovat nemocného k obezitě jsou různá onemocnění, která se nesmějí podceňovat. Lékař by měl vždy vyšetřit štítnou žlázu, která řídí řadu biochemických pochodů v lidském těle. Nesmíme zapomínat na trávící choroby a metabolickou funkci jater.

Každý člověk potřebuje určité množství tělesného tuku jako zdroj své energie a tepelné izolace. Ženy potřebují o 5% více tělesných tuků než muži.

Doktoři obecně odhadují, že obezita začíná u mužů při zvýšení o 25% tělesného tuku a u žen o 30% nad optimální hodnotu. Přesné množství tělesných tuků se správně neměří jednoduše.

Obézní lidé bývají více nemocní. To je fakt. Obezita patří k rizikovým faktorům pro vznik oběhových onemocnění, vysokého tlaku, arteriosklerózy, infarktu myokardu, neplodnosti, diabetu, nádorů tlustého střeva a konečníku, osteoporózy, celulitidy, žlučníkových kamenů, onemocnění jater, degenerativních onemocnění kloubů, křečových žil a mnohých dalších chorob. Obezita také komplikuje léčbu již zmíněných onemocnění. Je prokázáno, že pokles hmotnosti již o 5 % významně sníží pokles krevního tlaku a trvalý pokles hmotnosti více jak o 10 % značně snižuje riziko předčasného úmrtí.




Odsátí tuku

K odsávání tuku se používají přístroje vytvářející podtlak a dlouhé tenké kanyly umožňující odsátí velkých ploch pouze z drobných kožních řezů délky 0,5 – 1 cm.

Existuji take tumescentní liposukce, ktera se provádí při vědomí pacienta, bez celkové anestézie.

S klasickou liposukcí lze dosáhnout velmi dobrých výsledků a to především odsávání tuku z oblastí zevních a vnitřních stehen, vnitřních kolen, podbříšku, paží, podbradku a dalších lokalit.

Liposukce neni metoda která by řešila problém výrazné nadváhy, ale o metodu, pomocí které odstraníme tuk jen z těch partií těla, které nelze ovlivnit redukční dietou ani fyzickým cvičením. Proto před provedením liposukční operace je vhodná redukce váhy.

Při liposukci dochází ke snížení tukové vrstvy v určitých partiích těla. V žádném případě není liposukce vhodná pro celkovou redukci váhy. Rozhodující pro tento typ operace je kontraktilita a elasticita kůže. Mezi nejčastější lokality, kde je možné odsát přebytečný tuk, patří oblast podbradku, břicha, vnitřních stehen, vnitřních kolen, oblasti boků a nad oběma kyčlemi.

Po operaci je nutné nosit po dobu 1-2 měsíců elastické kompresní prádlo. Rekonvalescence je asi 10 dní, plná fyzická a sportovní aktivita je možná po 4-5 týdnech.




Obezita v současné době. Weight loss.




Want show your work? Share ideas? Special art site ready for you.






 

 

 

 

 





Sitemap

Materiály uvedené na tomto webovém serveru na tematu Weight loss o Obezita v současné době může být použito k jakémukoli účelu včetně mimo jiné reprodukce, zveřejnění, přenosu, publikace, vysílání a umístění na webu. Pokud se stavy uvedené v tomto odstavci u Vás vyskytnou teprve během užívání přípravku, informujte o tom svého ošetřujícího lékaře. Při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání léku poraďte s lékařem.

© Copyright 2007 Education Society of Canada, Weight loss office.