Nadváha dneska. Čistění kůže. Ženské zdraví a klimakterium. Everybody is nice. Need only see it..

on Czech about Nadváha dneska. Čistění kůže. Ženské zdraví a klimakterium.
Czech

on German about Nadváha dneska. Čistění kůže. Ženské zdraví a klimakterium.
German

on English about Nadváha dneska. Čistění kůže. Ženské zdraví a klimakterium.
English

on Spanish about Nadváha dneska. Čistění kůže. Ženské zdraví a klimakterium.
Spanish

on French about Nadváha dneska. Čistění kůže. Ženské zdraví a klimakterium.
French

on Greek about Nadváha dneska. Čistění kůže. Ženské zdraví a klimakterium.
Greek

on Italian about Nadváha dneska. Čistění kůže. Ženské zdraví a klimakterium.
Italian

on Dutch about Nadváha dneska. Čistění kůže. Ženské zdraví a klimakterium.
Dutch

on Portuguese about Nadváha dneska. Čistění kůže. Ženské zdraví a klimakterium.
Portuguese

on Swedish about Nadváha dneska. Čistění kůže. Ženské zdraví a klimakterium.
Swedish





 

 





Užitečné rady pro každého


Nadváha dneska

Nadváha dneska

Jeden z nejvíce bolestných aspektů otylosti je citové utrpení. Dnešní společnost klade velký důraz na fyzický vzhled a má přímou vazbu na společenskou oblíbenost. Otylost je spojována s nenasytností, lenivostí nebo obojím. Otylí lidé jsou často diskriminováni v zaměstnání a v sociálních situacích. K depresím potom už není daleko.

K odsávání tuku se používají přístroje vytvářející podtlak a dlouhé tenké kanyly umožňující odsátí velkých ploch pouze z drobných kožních řezů délky 0,5 – 1 cm.

Existuji take tumescentní liposukce, ktera se provádí při vědomí pacienta, bez celkové anestézie.

přečíst





Čistění kůže

Čistění kůže

Kůže je největším orgánem lidského těla. Váží včetně podkoží 15 - 20 kg a má plochu 1,5 – 2 m2 . Nejpovrchnější část se nazývá epidermis - pokožka, pod ní je uložena škára a nejhlouběji najdeme různě silnou tukovou vrstvu, která se označuje jako podkoží. Nejtenčí pokožka je na očním víčku - 0,1 mm a nejtlustší na ploskách nohou 0,4 mm.

Kůže je náš ochranný plášť. Náš organismus chrání nejen před různými mechanickými vlivy, ale i před infekcemi nebo slunečním zářením. Bez kůže bychom nic necítili, protože se zde nachází sídlo hmatu. Vytváří se zde maz a pot, a právě pocení je jeden z obranných mechanismů, kterými tělo reaguje na přehřátí nebo stres.

Dbejte na to, abyste používali vhodné čisticí výrobky, které pokožku dále nevysušují a nedráždí. Alkalická mýdla jsou nevhodná, protože posunutím hodnoty pH kůže narušují fyziologické podmínky a vedou tak ke snížení bariérové funkce kůže. Z aktivních substancí jsou k dispozici alkalická mýdla, syndety, emulze nebo čisticí oleje.

Ke sprchování se doporučují mírné tensidy s přídavkem lipidů a sprchové oleje, které čistí zvlášť jemně. Tento efekt podpoří jen velmi šetrné otření kůže ručníkem.

Zdravá pokožka se průběžně obnovuje sama. Během cca 30 dní se přitom z kožních buněk, které se nově vytvořily v pokožce, stanou buňky zrohovatělé vrstvy a jako velmi malé, pouhým okem neviditelné buněčné balíčky na povrchu pokožky odloupnou.

Normální proces tvorby nových buněk a jejich odlupování je v případě výskytu lupů narušen. Je vědecky prokázáno, že u lidí, kteří mají lupy se pokožka obnovuje každých 20 dní - tedy o třetinu rychleji. Buňky se pak dostanou na povrch kůže příliš rychle a zde se jako větší svazky buněk - jako destičkovité, viditelné lupy - oddělí.

přečíst





Ženské zdraví a klimakterium

Ženské zdraví a klimakterium

Přechod může začít docházet k poruchám menstruačního cyklu. Ten může být nepravidelný, menstruace trvají různě dlouho a mají různou sílu. S postupem času se pak menstruace úplně zastavuje, dochází k menopauze.

Kolísající hladiny hormonů vedou k pocitům horka, návalům, slabostem. Mnohdy se objevuje kolísání krevního tlaku, provázené bolestmi hlavy, nebo pocity malátnosti.

Nejhorší ze všeho je pak obrovský vzestup rizika srdečně-cévních onemocnění, který s sebou klimakterium přivádí. Žena, až doposud pod mocným vlivem pohlavních hormonů, se s poklesem jejich hladiny dostává poměrně náhle, během několika málo let do stejné rizikové skupiny, jako muži jejího věku. A jde o riziko vzniku velmi drastických nemocí.

Všichni "strašáci", uvedení v předchozím výčtu, jsou pro ženu jistě velmi nepříjemní. Nelze se tedy divit, že téma klimakteria, přechodu je jedním z nejčastějších témat hovoru u žen okolo 50. roku věku.

Klimakterické potíže jsou pak také příčinou častých návštěv u lékaře. Ten si však ne vždy ví rady. Problematika přechodu je velmi složitá, zabíhá do mnoha medicínských oborů. Mimo to je léčba přechodových obtíží zdlouhavá, náročná. A ne vždy je nějaký efekt léčby vidět. Důsledkem je pak to, že žena s přechodovými obtížemi dostane tzn. hormonální suplementaci - tabletky, injekce či náplasti, obsahující potřebné dávky hormonů.

přečíst





 

 





Read our other articles:




Everybody is nice. Need only see it.





Sitemap



© Copyright 2007 Insurance Association of Brazilia.