Czech version

German version

English version

Spanish version

French version

Greek version

Italian version

Dutch version

Portuguese version

Swedish version



Funkce a estetika zubů home page

 

 

 




Funkce a estetika zubů

Dental care. Funkce a estetika zubů.

Ke kvalitnímu životu neodmyslitelně patří úplný, funkční a estetický chrup. Co však dělat, když člověk přijde o jeden nebo více zubů? Implantáty dokáží nejen obnovit funkci chrupu, ale řeší přitom psychické i společenské problémy pacientů.

Chybějící zuby byly dříve často nahrazovány umělými korunkami, můstky, nebo snímatelnými částečnými či totálními protézami. U některých z těchto forem bylo zapotřebí obětovat zdravé vedlejší zuby, které se obrousily, a tak zajistily upevnění umělých náhrad. Kořen zubu nebyl nahrazen. Prázdný prostor v čelisti zůstal nevyplněn, tím došlo ke stažení kosti a během následujících let ke ztrátě původní kostní masy - takzvané atrofii.

Náhrady zubů implantáty jsou nejpřirozenější variantou, jak vyřešit ztrátu zubů. Je možno nahradit jeden zub, celou jejich skupinu a stejně tak vyřešit ztrátu všech zubů. Implantát je určen každému, kdo si přeje moderní, šetrnou a funkční náhradu zubu.

Životnost implantátu je ovlivněna mnohými faktory. K nejdůležitějším patří správná hygiena, péče o implantáty, kvalita a objem kostní hmoty v čelisti, zdravotní stav a pod. Všeobecně platí, že životnost implantátu není ohraničená.

Přestože hovoříme o tak zvaných nastřelovacích zubech, jedná se o titanový váleček opatřený závity podobný šroubu, který se zavádí (šroubuje) do vytvořených otvorů v kosti. Výkon provádíme v lokální anestézii a je zcela bezbolestný. Nejméně příjemná je právě pouze lokální anestézie. Zavedení jednoho implantátu trvá přibližně 20 minut. Po operačním výkonu necháváme implantáty vhojovat většinou zakryté pouze šroubkem 2 až 3 měsíce. Poté je implantát již pevně spojený s okolní kostí.

Implantát je určen každému, kdo si přeje moderní, šetrnou a funkční náhradu zubu. Výjimku tvoří pacienti s těžkou formou cukrovky, s vážnou poruchou srážení krve a silní kuřáci. Dolní hranice pro zavedení implantátu je podmíněna ukončením růstu čelisti, to znamená zhruba ve věku 15-16 let. Horní hranice omezena není.Pacient nesmí být celkově vážně nemocen, spodní věkovou hranicí je přibližně 18 let a rovněž vysoký věk, přes 80 let, není vhodný. Důležitou podmínkou je dostatečná a kvalitní kost, do které má být implantát zaveden. Zkušený implantolog je však dnes schopen chybějící kost doplnit. Podmínkou úspěchu je velmi dobrá ústní hygiena!

Mít bílé zuby není v dnešní době problémem - statistiky říkají, že jen 3% "případů" nelze vybělit. Bělení zubů je naprosto bezbolestné. Je prokázáno, že bělení pod kontrolou zubního lékaře (zubní hygienistky) je bezpečné.

Unikátní systém BriteSmile s diodami LED působí na všech 16 předních zubů najednou. Klient je připraven na proceduru kdy se klade důraz na zajištění co největšího komfortu a bezpečí pacienta, kdy mu jsou aplikovány ochranné materiály na dásně a rty, aby nedošlo k podráždění gelem či citlivosti způsobené vystavení těchto částí intenzivnímu modrému světlu. Poté je na zuby aplikován samotný bělící gel a spuštěn světelný systém. Gel je vyměněn třikrát po 20-ti minutových sezeních.

Technologie bělícího systému BriteSmile je založena na kombinaci světlo emitujících diod (LED) vyzařujících modré světlo, které tvoří nedílnou součást s bělícím gelem citlivým na specifickou vlnovou délku tohoto modrého světla (450 nm). Světelný zdroj v patentované světelné hlavě je kalibrován tak, aby dodával požadovanou energii pro optimální aktivaci bělícího gelu a to bez výrazného nárůstu povrchové či vnitřní teploty.

Funkce a estetika zubů. Dental care.




Plastic surgery easy for everybody






 

 

 

 

 





Sitemap

Materiály uvedené na tomto webovém serveru na tematu Dental care o Funkce a estetika zubů může být použito k jakémukoli účelu včetně mimo jiné reprodukce, zveřejnění, přenosu, publikace, vysílání a umístění na webu. Pokud se stavy uvedené v tomto odstavci u Vás vyskytnou teprve během užívání přípravku, informujte o tom svého ošetřujícího lékaře. Při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání léku poraďte s lékařem.

© Copyright 2007 United Kingdom Education Society, Dental care area.