Ženské zdraví a nemoci. Čistění a ošetřování pokožky. Bělení zubů. Dental health improvement at modern clinic.

Czech version

German version

English version

Spanish version

French version

Greek version

Italian version

Dutch version

Portuguese version

Swedish version





 

 





Zdravotní poradna pro každého


Ženské zdraví a nemoci

Ženské zdraví a nemoci

Pokud málo dbáme na vlastní osobnost, pokud jsme si (zatím) nevybudovaly žádný respekt před velikostí své osobnosti a vlastní duše, pohřbíváme tím harmonii, vyváženost, sílu a následně také svoje zdraví.

Hledáme nějaký vztah, protože se obáváme samoty; a na tento vztah se poté vážeme, i když nejsme šťastnější a zdravější, ale dokonce když se nám daří i hůře. Z mnohých terapií víme, že právě ženy, které jsou nejisté, se rády váží na terapeutická sezení (nebo na terapeuty), a tak snadno zůstávají ve své nesamostatnosti.

Klimakterium. Nebo také přechod. Ta dvě slova nezní zrovna libozvučně. A to mnohý z nás ani netuší, co se za těmito pojmy skrývá. Netuší, že matička příroda někdy dokáže být pěkně poťouchlá a té krásnější polovině lidstva mnohdy připravuje ve věku kolem padesátky úplný očistec. My se však tomu můžeme účinně bránit, moudrost předchozích generací nám umožňuje vyzkoušet i alternativu ke klasické medicíně, a tou je celá řada našich preparátů.

Menopauza se obvykle dostaví, když žena dosáhne věku okolo padesátky. Tehdy nastávají hormonální změny, které mohou být spojené s různými příznaky. Pamatujte si však, že menopauza není nemoc, je to přirozený jev v životě ženy.

Kolísající hladiny hormonů vedou k pocitům horka, návalům, slabostem. Mnohdy se objevuje kolísání krevního tlaku, provázené bolestmi hlavy, nebo pocity malátnosti.

Hormonální suplementaci má ale svá úskalí: - ne vždy je nasazená dávka hormonů dostačující; - ne všechny typy synteticky vyráběných hormonů jsou bez výraznějších vedlejších účinků; - některé ženy tuto hormonální suplementaci nemohou brát - jde zejména o ženy se stavem po opakovaně prodě-lané hluboké žilní trombóze či po plicní embolii, dále o ženy s již rozvinutou ischemickou chorobou srdeční a o ženy kontrolované pro obtíže s prsy.

číst dál...





Čistění a ošetřování pokožky

Čistění a ošetřování pokožky

Městský smog není pro pleť to pravé. Částečky prachu ulpívají na kůži a znesnadňují její dýchání. Právě proto je důležité chránit pleť kvalitní kosmetikou. Tou je třeba pokožku nejen chránit před vlivy prostředí, ale také ji použít při čištění pleti a její přípravě na noční regeneraci.

Zdravá pokožka se průběžně obnovuje sama. Během cca 30 dní se přitom z kožních buněk, které se nově vytvořily v pokožce, stanou buňky zrohovatělé vrstvy a jako velmi malé, pouhým okem neviditelné buněčné balíčky na povrchu pokožky odloupnou.

Proti vysýchání působí přírodní faktory udržování vlhkosti v nejvrchnější vrstvě kůže a vhodné složení hydrolipidního filmu kůže.

číst dál...





Bělení zubů

Bělení zubů

Chybějící zuby byly dříve často nahrazovány umělými korunkami, můstky, nebo snímatelnými částečnými či totálními protézami. U některých z těchto forem bylo zapotřebí obětovat zdravé vedlejší zuby, které se obrousily, a tak zajistily upevnění umělých náhrad. Kořen zubu nebyl nahrazen. Prázdný prostor v čelisti zůstal nevyplněn, tím došlo ke stažení kosti a během následujících let ke ztrátě původní kostní masy - takzvané atrofii.

Historie používání implantátů sahá až do doby starého Egypta, kde se tehdejší ztracené zuby pokoušeli ranhojiči nahradit čepy ze slonoviny, zlata a jiných materiálů. Jejich moderní vývoj probíhá zhruba od poloviny 20. století a tak se jejich tvar i materiál dnes už celkem ustálil – většinou jde o implantáty ve tvaru válce se závitem, vyrobené z téměř čistého titanu se speciálně zvrásněným povrchem. Cílem těchto úprav povrchu je jeho mnohonásobné zvětšení tak, aby byl kontakt s vrůstající kostí co největší a nejpevnější. Právě kvalita povrchu je jedním ze zásadních rozdílů mezi jednotlivými systémy.

Jestli se chcete usmívat bez zábran a brání vám v tom jen odstín vašich zubů, můžeme jejich barvu zesvětlit bělením. Zdravé a bílé zuby jsou symbolem zdraví a úspěchu. Zuby a ústa a také oči jsou "tím" co využíváme (vědomě i nevědomě) při komunikaci, chceme-li zaujmout, přesvědčit, přivábit, ale i zastrašit, odradit.

Zažloutlá barva zubů mívá řadu příčin: může být vrozená, nebo vzniká vlivem nejrůznějších faktorů (konzumace potravin a nápojů obsahujících barevné pigmenty - cola, čaj, káva, víno, kouření tabáku, antibiotika - zejména v dětství, úrazy zubů, některé výplňové materiály, některé ústní vody, zuby odumřelé, nebo zuby s ošetřeným kořenovým kanálkem). Často se na zbarvení podílí více faktorů najednou.

číst dál...





 

 





Read our other articles:




Dental health improvement at modern clinic





Sitemap



© Copyright 2007 European Women Society.