on Czech about Zdravé zuby
Czech

on German about Zdravé zuby
German

on English about Zdravé zuby
English

on Spanish about Zdravé zuby
Spanish

on French about Zdravé zuby
French

on Greek about Zdravé zuby
Greek

on Italian about Zdravé zuby
Italian

on Dutch about Zdravé zuby
Dutch

on Portuguese about Zdravé zuby
Portuguese

on Swedish about Zdravé zuby
Swedish



Zdravé zuby home page

 

 

 



Zdravé zuby

Dental care. Zdravé zuby.

Zjednodušeně řečeno jsou implantáty umělé náhrady zubních kořenů, na kterých jsou pak připevněny korunky a můstky, případně slouží k ukotvení rozsáhlých snímatelných náhrad chrupu. Implantát je umělá náhrada zubu, která je podobně jako skutečný zub vsazena přímo do čelisti.

Historie používání implantátů sahá až do doby starého Egypta, kde se tehdejší ztracené zuby pokoušeli ranhojiči nahradit čepy ze slonoviny, zlata a jiných materiálů. Jejich moderní vývoj probíhá zhruba od poloviny 20. století a tak se jejich tvar i materiál dnes už celkem ustálil – většinou jde o implantáty ve tvaru válce se závitem, vyrobené z téměř čistého titanu se speciálně zvrásněným povrchem. Cílem těchto úprav povrchu je jeho mnohonásobné zvětšení tak, aby byl kontakt s vrůstající kostí co největší a nejpevnější. Právě kvalita povrchu je jedním ze zásadních rozdílů mezi jednotlivými systémy.

Přestože hovoříme o tak zvaných nastřelovacích zubech, jedná se o titanový váleček opatřený závity podobný šroubu, který se zavádí (šroubuje) do vytvořených otvorů v kosti. Výkon provádíme v lokální anestézii a je zcela bezbolestný. Nejméně příjemná je právě pouze lokální anestézie. Zavedení jednoho implantátu trvá přibližně 20 minut. Po operačním výkonu necháváme implantáty vhojovat většinou zakryté pouze šroubkem 2 až 3 měsíce. Poté je implantát již pevně spojený s okolní kostí.

Implantát je určen každému, kdo si přeje moderní, šetrnou a funkční náhradu zubu. Výjimku tvoří pacienti s těžkou formou cukrovky, s vážnou poruchou srážení krve a silní kuřáci. Dolní hranice pro zavedení implantátu je podmíněna ukončením růstu čelisti, to znamená zhruba ve věku 15-16 let. Horní hranice omezena není.Pacient nesmí být celkově vážně nemocen, spodní věkovou hranicí je přibližně 18 let a rovněž vysoký věk, přes 80 let, není vhodný. Důležitou podmínkou je dostatečná a kvalitní kost, do které má být implantát zaveden. Zkušený implantolog je však dnes schopen chybějící kost doplnit. Podmínkou úspěchu je velmi dobrá ústní hygiena!

Bělení zubů muže se provádít gelem s peroxidem vodíku. Bělící gel je k zubům šetrný, tak v žádném případě nehrozí jakékoli poškození skloviny. Koncentrovanější gely, určené pro speciální bělení, vyžadují aplikaci přímo v ordinaci, ty méně koncentrované lze používat i doma. K tomu je nutná speciální plastová forma jako nosič gelu, kterou nechá zhotovit lékař na míru, podle otisku vašich zubů. Formu naplněnou bělícím gelem si pak jednou denně, zpravidla na noc, nasazujete sami.. Před začátkem bělení je ovšem nutné zbavit zuby kazů, zubního kamene a pigmentů, proto je třeba provést preventivní prohlídku a absolvovat sezení u dentální hygienistky.

Technologie bělícího systému BriteSmile je založena na kombinaci světlo emitujících diod (LED) vyzařujících modré světlo, které tvoří nedílnou součást s bělícím gelem citlivým na specifickou vlnovou délku tohoto modrého světla (450 nm). Světelný zdroj v patentované světelné hlavě je kalibrován tak, aby dodával požadovanou energii pro optimální aktivaci bělícího gelu a to bez výrazného nárůstu povrchové či vnitřní teploty.

BriteSmile technologie spočívající v expozici světla spolu s gelem citlivým na specifické vlnové délky dosahuje ohromných výsledků, přičemž koncentrace peroxidu vodíku je znatelně nižší než u jiných bělících systémů (pouze 15% vs. 35-50%).

Zdravé zuby. Dental care.




Czech plastic surgery clinic






 

 

 

 

 





Sitemap

Materiály uvedené na tomto webovém serveru na tematu Dental care o Zdravé zuby může být použito k jakémukoli účelu včetně mimo jiné reprodukce, zveřejnění, přenosu, publikace, vysílání a umístění na webu. Pokud se stavy uvedené v tomto odstavci u Vás vyskytnou teprve během užívání přípravku, informujte o tom svého ošetřujícího lékaře. Při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání léku poraďte s lékařem.

© Copyright 2007 Healthcare Group of America, Dental care section.